افراد درگیر با افسردگی ، اضطراب و عدم تمرکز با روش بازتوانی شناختی
در واحد علوم اعصاب رفتاری (اضطراب و افسردگی) مرکز مغز دانا از رویکرد های به روز و تایید شده ای مثل درمان TMS (تحریک مغناطیسی فراجمجمه ای) به عنوان خدمت تکنولوژیک و همچنین درمان های رفتاریِ شناختی (CBT) به عنوان خدمت غیرتکنولوژیک برای بهبود اختلالات خلقی استفاده می شود. در واحد علوم اعصاب رفتاریِ مرکز سلامت مغز دانا، مداخلات به صورت جامع به شکل بسته های ویژه ای شامل روش های درمانی اصلی (بر پایه ی rTMS و روان درمانی) در کنار درمان های دیگر (مانند بیوفیدبک، نوروفیدبک، رفتار درمانی شناختی، واقعیت مجازی، بازتوانی رفتاری و EMDR) برای بهبود علائم مراجعین به کار گرفته می شود. از جمله مداخلات کلیدی در مرکز، بازتوانی شناختی (CRT) در حین تحریک مغز با امواج مستقیم (tDCS) و بیوفیدبک می باشد.

  • هسته اصلی بسیاری از اختلالات (مانند اختلال های اضطرابی، بسیاری از دردها، وسواس و روان تنی) اضطراب است. اضطراب و استرس، علی رغم این که می توانند در پیشرفت و بهبود عملکرد فرد مفید باشند، اما زمانی که میزان اضطراب از حد متناسب آن فراتر رود، موجب عدم پیشرفت شده و مانع آرامش و بهبود عملکرد فرد می شود. این اختلالات موجب اختلال در عملکرد فردی، تحصیلی، شغلی، اجتماعی و خانوادگی می شوند و علاوه بر خود فرد، خانواده و اطرافیان را نیز درگیر می کنند.

 

  • درمان های اختلالات اضطرابی می تواند شامل دارو درمانی، فیزیوتراپی، مشاوره، طب سنتی و داروهای گیاهی باشد، که بیماران ممکن است از هریک از آن ها و یا ترکیبی از آن ها استفاده کنند.

 

  • واحد علوم اعصاب رفتاریِ مرکز سلامت مغز دانا به درمان اختلالاتی می پردازد که اضطراب و افسردگی ریشه آن ها است، مانند طیف اختلالات افسردگی (افسردگی شدید تا افسردگی خفیف)، اضطراب اجتماعی، اضطراب فراگیر، حملات پنیک (وحشتزدگی)، وسواس و سایر اختلالاتی که منشا آن ها اضطراب و استرس است و یا اضطراب و استرس موجب شدت یافتن آن ها است شامل اختلالات روان تنی، دردهای عضلانی، سر دردهای تنشی، میگرنی، فشارخون و …